Letoviska Egejské riviéry

Turecko se dělí na 2 regiony, Tureckou a Egejskou riviéru. Pobřeží Egejské riviéry je situován na západě a jihozápadě anatolské oblasti. Ve starověku se jí říkalo Kárie podle obyvatel, kteří zde žili. Později se začal používat název Egejská riviéra díky moři, které leží západním směrem.

Je velmi rozmanitá a rozdílná než její sousedka riviéra Turecká. Místní lidé jsou slušní a velice ochotní. Západní část Turecka je vhodná především pro vyznavače vodních sportů a antické historie.

Za symbol zájezdů na Egejskou riviéru, táhnoucí se podél západního pobřeží Turecka, se dá brát jedna z nejčastěji fotografovaných pláží světa ve tvaru jazyka. Leží u letoviska Ölüdeniz v překrásné sytě modré laguně.

I tak je obecně Egejská riviéra méně známá než Turecká. K nejnavštěvovanějším střediskům se řadí Bodrum, Marmaris, Fethiye a už zmiňovaný Ölüdeniz.

Bodrum je životem pulzující letovisko. Bývá řazeno k nejdůležitějším na celé Egejské riviéře. Nalézají se tady památky z doby mykénské až do současnosti. Mezi jeho největší lákadla patří, vedle sněhobílých pláží, trosky mausolea krále Mausola. Jedná se o místo jeho věčného spánku a jeden ze sedmi divů světa.

Díky své úchvatné krajině bývá Fethiye považována za jednu z nejkrásnějších částí tureckého pobřeží. Zdejší hotely obvykle bývají obklopeny piniovými lesy a volný čas strávený pod pohořím Taurus bývá pro každého turistu bezesporu unikátním prožitkem.

Marmaris patří k populárním letoviskem kvůli krásným plážím, neopakovatelné scenérii, ale také je známý jako jachtařský přístav. Tady se bude na leteckých zájezdech líbit hlavně turistům, kteří si chtějí v Turecku užít klidnou a ničím nerušenou dovolenou.

Vyznavači rušného nočního života by měli zavítat do střediska jménem Icmeler. Nachází se asi 8 kilometrů od Marmarisu a v jeho jádru se nalézá dostatek obchůdků, barů, diskoték a restaurací.

Nevelké město Efes se proslavilo hlavně kvůli starobylým památkám. Nejznámějšími jsou určitě Celsova knihovna, zachovalé ruiny amfiteátru a Artemidin chrám, který se nalézá kousek za městem poblíž Selçuku a též patří mezi 7 divů světa.

Post Navigation