Letovisko Alanya

Dovolenková oblast jménem Alanya se nachází u jižního pobřeží Turecka v příjemném prostředí u paty majestátného a na desítky kilometrů jasně registrovatelného pohoří Taurus. Ze směru od hor lemována lesy a loukami a ze strany druhé pobřežím náleží oblast kolem Alanye k populárním místům turistů, kteří preferují v první řadě klidnou a ničím nenarušovanou pohodovou dovolenou.

Pobřeží okolo Alanye omývají vody vyhřátého Středozemního moře, což návštěvníkům garantuje výborné klima po celý průběh jejich dovolené. Během hlavní letní sezóny se tady teploty pohybují kolem 30 stupňů Celsia a nebe je skoro vždy azurově modrá. Ale též ve zbytku roku se v Alanyi teplotní průměr pohybuje kolem 21 stupňů, což jsou pro našince téměř letní a hodně příjemné hodnoty. A last minute dovolená v Alanyii je hlavně před začátkem a po skončení hlavní turistické sezóny cenově velmi příznivá.

Pobřeží kolem Alanye dlouhé pláže s bílým pískem. Konzistence písku na plážích se liší oblast od oblasti, od jemňoučkého písku až po mnohem hrubější s malými kamínky. Mezi nejznámější pláže v blízkosti Alanye náleží 100%-ně Kleopatřina pláž. Svůj název dostala podle egyptské panovnice Kleopatry, jež tady prý očarována zdejší přírodou smočila své tělo.

Leží na západním pobřeží Alanye a pravděpodobně jedinou nevýhodou může pro někoho být celkem prudký terén. V případě, že by třeba někoho u moře začalo nudit plavání nebo jiné vodní aktivity, můžete se vypravit na průzkum jeskyně Damlatas. Jeskyně se nachází v její těsné blízkosti a traduje se o ní, že vzduch v jeskyni velice blahodárně působí na turisty s dýchacími komplikacemi.

Zájemci o historii a památky mohou v okolí Alanye poznávat ruiny několika antických měst, z dálky viditelné do výšky se tyčící hradby ze středověku a zbytky pevnosti, která v minulosti chránila místní před pirátskými útoky. Návštěva alanyjského hradu bývá též na programu mnoha turistů. Z jeho hradeb mají turisté celou oblast doslova jako na dlani.

Po náročně prožitém dni je nejlepší doba na okoštování místní chutné gastronomie a kde jinde si objednat světově proslulý kebab než právě tady, na Středomořském pobřeží Turecka?

Post Navigation