Letovisko Kemer

Z málo známé turecké vesničky Kemer na západním okraji Turecké riviéry se během posledních let stalo moderní letovisko. Pro okolí Kemeru jsou typické především krásné přírodní scenérie, čisté vody Středozemního moře, dlouhé pláže a na pozadí všeho tyčící se pohoří Taurus. Letovisko bývá mnohými považováno za jedno z nejkrásnějších středisek na celém území Turecka.

Během sezóny zde bývá řádně teplo a též vysoká vlhkost vzduchu, takže si turisté mohou připadat jako v páře.

Když se návštěvníci vypraví do národního parku Olympos, mohou zde zhlédnout 2 zajímavá místa. Jedním jsou zbytky starobylého města Olympos, ve kterém za pozornost stojí hrobky, sarkofágy a basilikum. Druhá je stráň zvaná Chimera, ze které občas šlehají plameny. Tato podívaná je způsobena přirozenými úniky zemního plynu vyvěrajícího na povrch a je velmi zajímavá především po setmění. Kemer se stal známým také nejvyšším počtem v přírodě žijících delfínů ve Středozemním moři, na které se zájemci jezdí pravidelně dívat při lodních výletech.

V Kemeru se turisté setkávají s velkým počtem obchůdků se suvenýry, restauracemi, kavárnami a diskotékami, které jsou v provozu až do brzkých ranních hodin a většinou se konají pod širým nebem.

Kontrast bělostných plážích a krásné na jedné straně a hornaté krajiny na druhé údajně vede k dokonalému odpočinku a očistě duše. Ovzduší okolo Kemeru navíc krásně voní vavříny.

Akčním jedinců nabízí Kemer zvláštní akci v rámci místní hippie komunity. Noc je možné strávit buď ve stromových domcích nebo v závěsné houpací síti. Prakticky jde o takové netradiční ubytování a nocleh. Pozor je však třeba dát na vodní dýmky, protože ty tady bývají obvykle plněny marihuanou.

Dovolenou v Kemeru lze strávit jak při klasickém pobytovém zájezdu, tak se dá tuto krajinu objevovat z některé z projíždějících lodí či v rámci itineráře některého z poznávacích zájezdů do Turecka.

Post Navigation