Potápění v Turecku

Hezké a udržované pláže, azurově modrá voda, zábava, historické památky, ale i zážitky jsou hlavními lákadly pro turisty, kteří se i během této sezóny rozhodli odjet na dovolenou do jedné z evropských popřípadě jiných zahraničních destinací. Vzrůstající popularitě se těší kurzy s výukou potápění, které v loňském roce absolvovalo tisíce Čechů.

V letošním roce to asi nebude odlišné a mezi oblíbené potápěčské destinace bude samozřejmě zase patřit Turecko. Pobřeží Turecké riviéry je známo svými udržovanými plážemi a azurově modrým mořem. Z toho důvodu si ji za svůj cíl pro potápění vybírá mnoho turistů. Nejoblíbenější a vyhledávaná letoviska jsou Antalya, Bodrum, Alanya nebo Marmaris.

Nejčastější způsob, který turisté volí k výletům za potápěním, bývá zapůjčení lodě. Vyjedou dále na moře a nabídne se jim moře tak průzračné, že z lodě bývá často vidět až na dno. Právě v těchto hloubkách je možné v absolutní samotě pozorovat hejna rybek a dalších živočichů. Při příznivých podmínkách je možné zahlédnout karety obrovské a karety obecné, stejně jako hejna delfínů, kteří rádi doprovázejí plující čluny a vynořují se nad mořskou hladinu. Velkou výhodou Turecka je skutečnost, že se lze potápět skoro celou sezonu, od dubna do podzimu.

Cesty do této destinace bývají v katalozích českých cestovek na prvních příčkách co do popularity. Hezká řádka turistů preferuje Tureckou riviéru jako místo pro získání potápěčských zážitků. Ke všemu je možné na místě výstroj vypůjčit a absolvovat kurz potápění.

Vyhledávaným potápěčským místem bývá gallipolský poloostrov, neboť v v okolních vodách se dají spatřit vraky plavidel z první světové války. Památky archeologického rázu je možné naopak zhlédnout ve městě Bodrum. Ovšem v této oblasti jsou ponory povoleny jen v určitých lokalitách. Velkým bonbónkem pak bývá ostrov Kek, na němž je možné spatřit pod hladinou potopené město, vraky nejrůznějších plavidel nebo jeskyně zatopené vodou.

Post Navigation