Side, Turecká riviéra

Metropole Side je jedním z velmi oblíbených turistických letovisek na Turecké riviéře. Leží asi 75 km východním směrem od Antalye a řadí se k největším z měst v Turecku. Jím poskytované služby a vybavenost potěší každého přijíždějícího a to je zřejmě jeden z důvodů, proč si návštěvníci Turecka letovisko Side tak často volí jako místo pro letní dovolenou.

Dovolená v Side znamená křišťálově čisté moře, dostatek slunce a bílé pláže. Kromě odpočinku na břehu moře skýtá na historii zaměřeným turistům spoustu možností, kam vyrazit.

Letovisko se nalézá asi 70 kilometrů východně od letiště v Antalyi a mezi turisty a milovníky historie se proslavilo spoustou památek přímo v centru, jen nedaleko od většiny hotelů. Město Side má za sebou bohatou a více než 2.000 let dlouhou historii a v jeho křivolakých uličkách se nalézá celá řada obchodů a obchůdků s tradičními výrobky.

Side jako takové je možné rozdělit na dvě oblasti. Nová část, kde byly postaveny nové hotely a historickou část, kde je možné obdivovat již zmiňované středověké ruiny, archeologické vykopávky a starobylé domky s obchody. Každá z nich má něco do sebe a jistě stojí za prozkoumání obě dvě. Z nejznámějších objektů se sluší jmenovat minimálně úchvatný amfiteátr Aspendos, kde se v určitý čas dá shlédnout i nějakou divadelní hru.

Pláž v Side je oblázková i písčitá, záleží pouze na tom, na které straně Side se návštěvníci momentálně nalézají. Obě dvě skýtají návštěvníkům širokou paletu mnoha vodních sportů a sportů na pláži. Východní část je oblázková, místy kamenitá a z toho důvodu je doporučováno obouvat si boty do vody. Na druhou stranu ale bývá prázdnější než pláž s pískem na západě Side. Díky písečnému povrchu se na západní části letoviska soustřeďuje největší množství turistů.

Vedle cachtání se ve vodě a dalších sportovních aktivit jsou v Side oblíbenou činností též nakupování. V místních obchůdcích se dá nakoupit spousta tradičních kožených výrobků a šperky. Smlouvání v obchodě ohledně ceny patří k nezbytnému koloritu a hlasy z tržiště je možné zaslechnout až dlouho do noci. Výsledkem dlouhého smlouvání však ale může být pořízení nějakého výrobku za velmi zajímavou cenu.

Post Navigation