Středomořské pobřeží Turecka

Turecká riviéra náleží k nejnavštěvovanějším a také nejznámějším oblastem Turecké republiky. Nalézá se na jihu Turecka a její a podél pobřeží šplouchají vlny Středozemního moře. Stále slunečné počasí a moře s příjemnou teplotou lákají na Tureckou riviéru na dovolenou každým rokem více a více turistů. Vedle dlouhých pláží a množství historických památek je čas strávený na Turecké riviéře také o objevování přírodních úkazů, které byste jinde hledali jen marně.

Hotelové komplexy jsou z velké části při pobřeží a garantují perfektní vybavenost. Centrem Turecké riviéry je město Antalya. Jeho historie sahá až 2000 let zpět v čase a skoro všude lze najít nějakou zajímavost. Z jedné strany obklopuje Antalyi mohutné pohoří Taurus. Je to směsice drsných hor s úchvatnou florou a faunou. Do hor se podnikají nejrůznější cesty, tudíž pokud mají turisté chuť zažít něco nevšedního, mohou se s průvodcem vypravit na výlet po jeho vrcholcích.

Střediska Turecké riviéry se těší stoupající oblibě mezi turisty z celého světa. Side je jedním z právě takových. Nachází se asi 75 km od Antalye a pláže tu jsou písčité i oblázkové. Už při samotném vstupu do města si návštěvníci mohou připadat jako by se obrátili v čase do minulosti. Starověký amfiteátr a mohutné městské hradby by měl navštívit kdokoliv, kdo do Side přijede. Středisko leží na poloostrově, který je ze všech stran obklopen mořem. Tento fakt je velkým bonusem pro vodní sporty, kterých si tu každý může užít dostatečně.

Kemer býval v minulosti malou rybářskou vesničkou. V současnosti je to městečko s obrovským jachtařským přístavem jako stořené pro bohatou klientelu. Není tak živé jako ostatní střediska na Turecké riviéře a to kvitují především rodiny s dětmi. Vedle klidu turisty určitě nadchne též zdejší vodní zábavní park. Především mezi nejmenšími je proslulé delfinárium v Kemeru.

Belek je relativně nové a vcelku moderní středisko na Turecké riviéře. S jeho výstavbou bylo započato v 80. letech 20. století. Hotelové komplexy jsou na velmi slušné úrovni a populárním místem je hlavně mezi hráči golfu. National Golf Club je nejlepší golfové hřiště v Turecku. Turecká riviéra je bezpochyby místem pro skvělou dovolenou u všech věkových kategorií.

Post Navigation