Turecká Egejská riviéra

Dle popularity druhou nejvyhledávanější oblastí pro letní dovolenou je hned za Tureckou riviérou riviéra Egejská. Z názvu oblasti samotné je zřejmé, že má původ ve jménu Egejského moře, které smáčí břehy místních pláží. Do této oblasti patří mnoho známých letovisek, ze kterých se lze lodí vydat k blízkým řeckým ostrovům. K známým místům pro last minute dovolenou na Egejské riviéře se řadí například Marmaris, Bodrum a nebo také Fethiye.

Během dovolené na březích Egejské riviéry se dají navštívit také jiná zajímavá místa, mezi kterými vede především oblast Pamukkale. Toto obdivuhodné místo bylo zapsáno na Seznam UNESCO. Jde o jedinečný přírodní jev, kdy voda bohatá na minerály vytvořila kaskádu čistě bílých jezírek z travertinu.

Středisko Marmaris je příjemné městečko ležící v jihozápadní části Turecka. Ostrov Rhodos je odsud skoro na dohled, proto si jej návštěvníci Marmarisu obvykle vybírají za cíl výletů lodí. S autem z půjčovny je možné se na ostrov vyrazit na vlastí pěst za řádově nižší částky než jsou výlety přes cestovní kancelář. Marmaris je směrem z pevniny obehnán horami, na jejichž svazích rostou hojně borovice. Krásné pláže, příjemně prohřáté moře, starobylé pamětihodnosti a noční život jsou zárukou spokojené dovolené, na kterou se jen tak nezapomíná.

Město Fethiye se nachází mezi Antalyí a Marmarisem. Břehy smáčí ze západu Středozemní moře. Samotné centrum Fethiye je postaveno kolem místního přístavu. Pro obdivovatele historie je doslova nezbytné vydat se ke zdejším skalním hrobům, které jsou nad městem vytesané do kamene. Mezi návštěvníky je toto místo velmi populární.

V oblasti Egejské riviéry leží také jedna z nejfotografovanějších pláží na světě. Je to modrá laguna Ölüdeniz a od moře ji dělí jen úzká písečná šíje. Název zátoky znamená Mrtvé moře ale je to spíše ale kvůli klidné hladině v laguně. Vstupné do zátoky a na pláž je za poplatek, avšak ani to by neměl odradit turisty pokochat se tímto přírodním skvostem.

Post Navigation