Turecké aquaparky

Během dovolené v Turecku se turisté střetávají s hotely, jež mají jako součást areálu jednoduché, ovšem někdy i větší aquaparky. V každém z nich si lze užít vodních hrátek na skluzavkách a tobogánech. Některé hotely hostům poskytují už také celé řeky. Výhodou je, že děti si na dovolené v Turecku užijí sami dostatek zábavy a není nutné vynakládat dodatečné obnosy.

Co si ale počít v případě že hotelový akvapark není dostatečný a turisté chtějí větší množství atrakcí? Pak je potřeba přeci jenom sáhnout do peněženky a vydat se do některého akvaparku v okolí. Naštěstí bylo v Turecku a jeho letoviscích akvaparků vybudováno vícero. Větší akvaparky hostům zprostředkovávají též svozy z jednotlivých středisek bezplatně, takže není potřeba se starat o dopravu za zábavou a zpět.

A není jich málo. Seřazené podle abecedy se nacházejí u Alanyie dva, v Antalyi 3, na Bodrumu dva, ve Fethiyi 2, hlavní město Istanbul má 1, Izmir má dokonce 5, v Kemeru dva, v Marmarisu dva a v Side 3. Ve všech turisté zakusí adrenalin na strmých skluzavkách, klikatých tobogánech nebo na šíleném kamikaze a twisteru s délkou 40 metrů. Pro malé zde čekají pestrobarevné skluzavky a brouzdaliště plné prolézaček.

Součástí některých akvaparků jsou též delfinária, kde je možné podívat na představení delfínů a dalších mořských savců. Ti odvážnější si mohou s delfíny zaplavat, tento zážitek se pro hosty často stane ojedinělým zážitkem.

Vstup do vodních parků se různí. Dospělí většinou platí kolem 35 Eur, děti 7 až 12 let asi 25 EUR a nejmladší kolem 20 Euro. Je pravdou, že ceny jsou poměrně vysoké, ale za tuto částku pak turisté stráví v akvaparku celý den a v ceně je též malá svačina.

Post Navigation