Turecké letovisko Antalya

Příjemné středisko ideální pro letní dovolenou a pravděpodobně také nejpopulárnější region Turecka se nachází v jihozápadní části. Oblast chytne za srdce téměř každého. Na jedné straně omývá Antalyi Středozemní moře a z druhé strany velkolepé pohoří Taurus. Antalya je studnicí přírodních krás, nádherných přírodních scenérií a bohaté historie.

V průběhu celého roku se teplota drží kolem 20 a 30 stupňů Celsia. Je dobrým místem pro dovolenou pro všechny věkové kategorie. Oblast v okolí města Antalya je často označována jako Turecká riviéra a last minute zájezdy na Tureckou riviéru jsou mezi turisty rok od roku stále častěji žádané.

Resort Antalya prodělal za dobu své existence celou řadu změn tak, aby byl schopen uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších klientů. Současní klienti navštěvují již středisko s tím, že zde budou mít všechny služby, které od moderní dovolené očekávají. Zdejší obyvatelstvo ale i dnes žijí historickými obyčeji a stylem života. Antalya je mezi turisty velmi oblíbená i během zimních měsíců. Díky stálému počasí je možné během jednoho dne relaxovat u moře a zbytek dne trávit lyžováním v blízkém středisku.

Pláží je v Antalyi hned několik. Je jen otázkou preferencí jednotlivce, jakou pláž zvolí a jaké aktivity očekává, stejně jako jestli dá přednost odpočinku a relaxaci nebo jestli má v pánu prožít aktivní dovolenou. Fantastická krajina s horami dokresluje dokonalou relaxační kulisu. V celém okolí se nalézají velmi příjemná ubytovací zařízení všech kvalit. Ani návštěvník vyhledávající luxus se nemusí obávat, neboť se tu nacházejí i opravdu působivé hotely s 5 hvězdičkami splňující veškeré nároky.

Čas se dá trávit různě. Blízké městečko vábí k návštěvám a k utrácení v obchůdcích s upomínkovými předměty, ošacením a šperky. Za vyzkoušení stojí také návštěva některého místního trhu, které jsou v provozu až do večerních hodin. O cenách se dá smlouvat a tak je žádoucí se připravit na skutečnost, že si svou cenu budeme muset usmlouvat. Za návštěvu stojí také staré centrum, archeologická naleziště a úchvatné romantické uličky, které vedou až do přístavu. V blízkém okolí bývají poměrně často navštěvovány vodopády, kaňony a jeskyně.

Post Navigation