Turecké letovisko Belek

Asi uprostřed Turecké riviéry leží krásné středomořské letovisko Belek. Nachází se na pobřeží Středozemního moře a zdejší hotely bývají považovány za jedny z nejluxusnějších pobřežních resortů v Turecku, které jsou schopny zajistit dovolenou v maximálním komfortu. V Beleku se nacházejí moderní komplexy hotelů, které mají většinou 4 až 5 hvězdiček. Od rušné Antalye leží asi 30 km.

V okolí Beleku je postaveno 6 proslulých hřišť na golf, takže zde mohou strávit svou ideální dovolenou především zkušení hráči golfu. Hřiště a zázemí se nachází ve velmi upravovaném prostředí a tak je zde možné strávit příjemnou dovolenou plnou aktivit.

V letovisku Belek se nalézají opravdu dlouhé písčité pláže, které směřují na jih a na kterých si lze najít liduprázdnou část ke slunění. Je s podivem, že nejdelší belecká pláž měří neuvěřitelných 16 km, má nádherný jasně bílý písečný povrch a je považována za jednu z nejčistších a nejhezčích pláží v celém Turecku.

Výbornou čistotu zdejších pláží si doslova považují i středomořské želvy, které se sem každým rokem vrací klást do písku svá vajíčka. Vzhledem k tomu se v některých úsecích musí dodržovat jistá omezení. Vstup do moře je pozvolný a tak si v Beleku užívají vodních radovánky i malé děti. V případě, že někoho přestane bavit slunění se pod středomořským sluncem, může zkusit některý z mnoha vodních sportů jako je parasailing, jízdu na banánunebo si vypůjčit vodní skůtr, šlapadlo nebo loďku.

V historickém jádru Beleku turisté často obdivují staré antické hrady a Hadriánovu bránu. Během léta spousty návštěvníků míří do nedalekého Aspendosu, který nabízí mnohá hudební vystoupení či divadelní hru v nejzachovalejším římském amfiteátru na světě. Pouhých 15 km od Beleku se dá ještě prozkoumat zbytky antického města Perge.

Přestože se dá dovolená v Beleku strávit luxusním způsobem, obvykle nestojí tolik peněz jako v jiných destinacích. Svůj čas prožívají návštěvníci obvykle v luxusních hotelech, obklopeni celou řadou nejrůznějších hotelových bazénů, čistým azurově modrým mořem, na překrásných písčitých plážích a v zálivu paprsků ostrého tureckého slunce.

Post Navigation