Turecko jako místo pro dovolenou

Turecko je hodně pozornosti hodná země. Větší část leží v Asii a jen západní cípy leží na evropském území. Svou rozlohou 780 580 km2 patří mezi větší země světa a této skutečnosti odpovídá také množství obyvatel. Turků je celkem něco přes 70 000 000.

Turecko svým návštěvníkům dopřává vše, co lze v průběhu dovolené očekávat. Nachází se zde vysoká pohoří ideální pro turistiku, krásné a čisté moře, dlouhé pláže s písečným povrchem a též i velké množství památek z počátků civilizace stejně jako ze středověku. Všechno je výborně propojeno takovým způsobem, že si příchozí může připravit opravdu pestrou dovolenou a denně absolvovat zcela jiné akce.

Více než 50 % návštěvníků sem láká jiná kultura. A i když jde o muslimy, není nutné se bát, že by Turci měli cokoliv společného s muslimským fanatismem. Právě naopak, Turci jsou velice přátelští a pohostinní lidé. Dá se říci, že někdy dokonce až otravní. Turisty zvou na vypití čaje a pořád někoho zastavují a diskutují s ním. Je třeba konstatovat, že v Turecku se turisté velmi zřídka setkají se zloději či kapsáři tak, jako je tomu u nás.

Turecko je omýváno hned ze tří stran mořem. Na severu je to Černé moře. To je částečně ochlazováno srážkovými mraky na Pontských horách. V této části země jsou srážky časté a kvůli tomu je méně dobré ke trávení letní dovolené. Západ Turecka a Egejské moře táhne především Turky samotné. Zahraniční turisté do této oblasti jezdí ponejvíce na výlety za poznáním istanbulského historického jádra a antických památek. Jižní pobřeží Turecka je možné označit jako nejkrásnější a především nejnavštěvovanější částí mezi turisty. Zdejší břehy omývá východní část Středozemního moře a sluníčko tu svítí v průběhu celého dne.

Jižní část Turecka je téměř v celé své délce lemovaná hotelovými komplexy a v první řadě kilometry dlouhými písečnými plážemi. I zde se nacházejí zřídka navštěvované pláže ukryté mezi skalami, na které je obtížný přístup. Na takovýchto plážích si pak dozajista každý vychutná soukromí a pohodu.

Po celodenním odpočinku na pláži by měl každý návštěvník zajet také do velkoměst jako například Istanbul či města Edirne, Konya nebo Sivas. A vychutnat si alespoň krapet z historie a kultury Turecka. Návštěvy jistě nebude litovat.

Post Navigation