Turecký Bodrum

Poloostrov Bodrum v Turecku bývá řazen k nejzajímavějším místům Turecka. Pro své příjemné podnebí a přírodní krásy vábí nejen turisty z celého světa, ale i různé umělecky založené jedince a také tureckou smetánku a bohaté občany. Kvůli tomu bývá Bodrum často brán jako turecké Saint Tropez.

Během zvažování dovolené v této destinaci mohou turisty, především v průběhu hlavní sezóny, překvapit poměrně drahé hotely. Ale mimo hlavní sezónu, nebo v případě, že se poštěstí přijít na atraktivní last minute zájezd, je možné se sem podívat za slušnou cenu. Teprve po příletu turisté často pochopí, proč bývá tato část egejského pobřeží obvykle řazena mezi přírodní klenoty.

Pláže na Bodrumu jsou jak písečné, tak s kameny a oblázky. Volit lze také mezi pozvolným vstupem do vody nebo prudce klesajícími skálami. Většina místních pláží se pyšní Modrou vlajkou jak za čistotu vody, tak i samotných pláží. A i pokud turisté patří spíše k těm, kteří preferují klidnou dovolenou a slunění na pláži a ne k akčním jedincům dychtícím po poznání, by si rozhodně neměli nechat ujít výlet k blízkým ruinám mauzolea v Halikarnassu, jednoho ze 7 starověkých divů světa.

Před rokem 1923 tvořili většinu zdejších obyvatel hlavně ortodoxní Řekové a tak je z vesnic až do současnosti cítit antické Řecko. Tu navíc umocňují rozvaliny kostelíků, kamenné domy nebo větrné mlýny. A vzhledem k malé vzdálenosti od ostrovů Kos a Rhodos je možné dovolenou zpestřit cestou na jeden z nich.

Nejpopulárnějším zdejším střediskem je stejnojmenné město Bodrum, dříve nazývané Halikarnass. V historickém centru města se nachází promenáda, která je lemována uličkami s velkým množstvím obchůdků, barů, kaváren a restaurací. A zdejší historický přístav bývá v poslední době často vyhledáván jako kotevní místo drahých jachet z celého světa.

Na jižním pobřeží poloostrova, necelé 3 kilometry od Bodrumu, se nachází město Gümbet. To je situováno podél jedné z nejdelších a také nejnavštěvovanějších pláží na Bodrumu. Pláž má písečný povrch a má pozvolný vstup do moře. Je lemována tamaryšky a je oblíbeným cílem pro rodiny s dětmi, jež na Bodrum v průběhu svého volného času zavítaly.

Post Navigation